Görüş ve Önerileriniz

Buraya yazacağınız görüş ve önerileriniz ile bunlara verilecek cevaplar herkese açık ve görünebilir olacaktır. Bu nedenle telefon, e-posta gibi kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Ancak kişisel bilgilerinizi yazmanızı gerektiren bir sorunuz olursa, info@ozzytimetables.com e-posta adresine yazabilirsiniz. Görüş ve öneri yazabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Skip Navigation Links   1     

MessageMP -  24-Kas-2023 14:44
Merhaba Ozan Bey, Excel'e aktarma ya da Excell den programa aktarmada DERSLER için öğrenci sayıları sutunu (Mevcut sutunu) yok. Okul öğrenci otomasyonlarının verilerini excell ile sizin programa entegre etmede problem oluyor. Her dersin öğrenci sayısı elle girmek gerekiyor. Dolayısıyla MEVCUT sütunu eklense iyi olur. Emeğinize sağlık, İyi çalışmalar dilerim.
MessageOzan -  24-Kas-2023 16:10
Merhaba. Uygulama içerisinde mevcut bilgisi ve hoca atamaları derslerden ayrı olarak işlendiği için Dersler penceresindeki Excel entegrasyonunda Mevcut ve Atama bilgisi bulunmamaktadır. Zira tanımlı olan bir ders, birden fazla sınıf altında listelenebilmekte ve farklı hocaları ve farklı öğrenci sayıları bulunabilmektedir. Ancak iyi haber, hocaların derslere atanması ve mevcut sayı girişi için, Dersler penceresinden ayrı olarak yeni bir pencere planlandığını söyleyebilirim. İlerleyen versiyonlarda ayrı bir Atama ve Mevcut girişi penceresi ile toplu atama, toplu mevcut girişi ve bunlar için Excel entegrasyonu gibi özellikler eklenmiş olacaktır. Geri bildirimizin için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Messageshmyo -  09-Kas-2023 11:58
merhabalar, ben sisteme kayıt olmadan programı indirdim ve sınav programı hazırlamaya başladım, sınıfları, öğretim elemanlarını tanımladım. Dersleri tanımlarken bir ders girdim ve derse giren öğretim elemanını derse atamasını yapamadım. Acaba bu sorun neden kaynaklanmaktadır. Lütfen cevap verebilir misiniz?
MessageOzan -  09-Kas-2023 12:22
Merhaba. Dersler penceresindeyken, derslerin üzerine sağ tıkladığınızda hocaların listesi gelecektir. Buradan o derse atamak istediğiniz hocayı seçip o hocayı derse atayabilirsiniz. Atadığınız hocaların isimleri, en sağdaki sütunda görülüyor olmadı. Atamaları yaptıktan sonra dersler ya da sınavlar tablonun sol tarafındaki pencerede görünecektir. Umarım çözüm olur. İyi çalışmalar dilerim.

Messageenistasci -  17-Eki-2023 17:47
Hocam merhabalar, PDF sınıf raporu alırken ders programında önceden tek sayfaya dikey sığdırıyordu, son versiyon 2.08 i güncelledikten sonra tam sayfaya sığdıramıyorum, sadece yanlardan sığdırıyor ama uzunluk olarak diğer sayfaya kalıyor sığmayan, yani dikey sığdırmıyor, sorun bende mi acaba, yardımcı olabilir misiniz. Güncelleme sonrası oluştu sorunum.
MessageOzan -  17-Eki-2023 20:43
Merhaba Enis Bey. Versiyon 2.8'de PDF kütüphanesi başka bir sorunla ilgili olarak değiştirildi. Bununla birlikte, sayfa ayarları penceresi yeniden tasarlandığından varsayılan sayfa ya da marjin ayarlarınız değişmiş olabilir ve sorununuz bununla ilgili olabilir. Bu nedenle üst bölümde sağ taraftaki "Sayfa" yazan butonuna tıklayarak açılan pencerede kağıt ayarını ve marjin değerlerini kontrol etmenizi öneririm. (Soldaki "Sayfa Ayarları" yazan seçenek sadece yazıcı ile ilgilidir, Sağdaki "Sayfa" butonuna tıklamanız gerekiyor) Gerekirse marjin ayarlarını daraltarak sayfada daha fazla alan oluşturabilir ve içeriğinizi bir sayfaya sığdırabilirsiniz. Eğer bu çözüm olmazsa, ek olarak "Biçimler" seçeneklerinden "Default-Smaller-Font" seçeneği ile yazı puntolarını bir birim küçülterek çıktı almayı da deneyebilirsiniz. Umarım bu seçeneklerden biri çözüm olur. Not: Şimdilik sayfa ve marjin ayarlarını, raporlar penceresini her açtığınızda maalesef tekrar ayarlamanız gerekecek. Sonraki sürümlerde bu ayarlar kaydedilerek ayarlanan değerlerin kalıcı hale getirilmesi sağlanacaktır.
MessageOzan -  17-Eki-2023 21:03
Eğer bunlar çözüm olmazsa ve başka bir sorundan kaynaklandığını düşünüyorsanız info@ozzytimetables.com e-mail adresine sorunla ilgili detayları (ekran görüntüsü v.s.) bildirebilirsiniz.

Messageenistasci -  30-Eyl-2022 20:43
Ozan Bey Merhabalar, elinize sağlık çok güzel bir uygulama. Yazılımınızdaki "Cumartesi" günleri hem tablolarda hem de raporlarda yanlış yazılmış gözünüzden kaçmış olmalı. Ayrıca raporlama sayfasında kendi sınavının ve gözetmenliğinin olduğu toplam sayıyı veren bir rapor göremedim, sınav+gözetmenlik sayısı şeklinde olabilir. Sınav görevlendirmelerinde bölümdeki kendi sınavı ve gözetmenlik toplamlarına göre eşitleme yapmaya çalışıyoruz bu sebeple mümkün mü sormak istedim. Çok teşekkür ederim, kolaylıklar dilerim.
MessageOzan -  30-Eyl-2022 21:27
Merhaba Enis Bey. Bugüne kadar biz ve aynı zamanda bu güne kadar ortaya çıkmadığına göre uygulamayı kullananlar "Cumartesi" gününü programlarına pek dahil etmediği için bu hata şimdiye kadar hiç ortaya çıkamamış. Bir sonraki sürümde düzeltilmiş olacaktır. Bu konuda geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Gözetmenlik yükleri için ön izleme araç çubuğunda terazi simgesine tıkladığınızda, tüm hocaların gözetmenlik sayılarını farklı metriklerle gösteren bir tablo açılacaktır. Ayrıca aynı gözetmenlik yükü tablosu raporlarda da bulunmaktadır. Gözetmenlik yükü tablolarında tüm hocalar bulunduğundan, gerekiyorsa bu tabloyu hocalara ayrıca tebliğ edebilirsiniz. Sanırım bu tabloda ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bulabileceksiniz. (Hocaların kendi sınavları gözetmenlik yükünden sayılmamaktadır) Yine de eksik gördüğünüz ya da önerebileceğiniz konular varsa bunları da duymak isteriz. İyi çalışmalar ve kolaylıklar dilerim.

Messageilker013 -  14-Eyl-2022 14:17
Ozan bey program için teşekkürler. 1-Dersleri veren bölüm hoca listesi (Güz dönemi işletme derslerini veren öğretim üyesi listesi) 2- Ortak ders Listesi Toplu (Ders Programı girmeden önce) Misal bir bölümün müfredatına hocalarımızı ekledikten sonra ; Güz dönemi işletme bölümü derslerini veren hoca listesini alabilir miyiz (Kredi ve AKTS de yazabilir, Haftalık ders programına girmeden). Sanırım haftalık ders programına girince bu liste oluşuyor. Ders dağıtım ve planlama aşamasında Yönetim Kurullarına da eklemek için Müfredatlar ve derse girecek hoca isimlerinin olması çok işe yarar. Ayrıca İktisat bölümü - Genel Hukuk ile İşletme bölümü - Hukuka Giriş ortak ders olduklarını düşünelim. Tüm fakülte de bu şekilde ortak okutulan dersler için bir liste çıktısı alınabilir. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.