OzzyTimeTables 1.05 Yayınlandı

ott48 OzzyTimeTables 1.05 Versiyonunu İndir sayfasından indirebilirsiniz.

Bu sürümde yapılan düzetmeler ve değişiklikler ;

 • Yeni tablo oluştururken verilerin ilk defa girilmesi kolaylaştırıldı. Eğer verilerinizi ilk defa girecekseniz, bu verileri Excel tablolarında programdaki formata uygun olarak önceden hazırlayıp, Yeni Tablo seçeneği ile açılan penceredeki tablolara ilk hücreyi tıklayıp Yapıştır komutu ile topluca yapıştırabilirsiniz.
 • Aynı sınıfın aynı gün ve saatine birden fazla ders koyabilme özelliği eklendi. Böylece, örneğin iki farklı seçmeli dersi seçen aynı sınıfın öğrencileri için artık aynı gün ve saate her iki dersi birden koyarak programa ekleyebileceksiniz. Bunun için sadece bir dersin üzerine başka bir ders koymanız yeterli olacak. Bir hücre içerisinde her iki ders ayrı ayrı görünecektir. (önceki sürümlerde bu mümkün değildi.)
 • Tabloyu büyütme / küçültme özelliği eklendi. İster araç çubuğundaki butonlar ile, isterseniz CTRL + fare tekerleği ile büyütme küçültme yapabilirsiniz.
 • Ortak ders tanımlamalarında ortaya çıkan hatalar düzeltildi.
 • Artık programdan bir dersi kaldırmak için soldaki kutucuğa sürüklemek yerine sadece dersi seçip basitçe “delete” tuşuna basarak atamayı kaldırabilir ve dersi soldaki kutucuğa gönderebilirsiniz.
 • Hız ön görünüm için fare imlecini tablonun üst sol köşesindeki göz simgesinin üzerine getirmeniz yeterli. Açılan pencereyi sabitlemek için bu hücreye tıklayın.
 • Ayrıca sınav programı hazırlamada hızlı öngörünüm ve gözetmenlik yükleri için iki ayrı görünüm penceresini yine tablonun üst sol köşesindeki göz ve terazi simgelerinin üzerine  fare imlecini getirerek bakabilirsiniz.
 • Ders atama ekranında klavyede sayısal tuşlara basarak mevcut girmede klavyenin numerik bölümü çalışmıyordu. Bu düzeltildi.
 • Bunlarında dışında, daha küçük çaplı başka hata  düzetmeleri ve iyileştirmeler yapıldı.

OzzyTimeTables 1.05 Yayınlandı” hakkında 3 yorum

 1. Ali

  Yerleştirme sekmesi aktif olmuyor. Neyi yanlış yapıyoruz acaba? Hem demo datadan hem kendi datamızdan denemede bulunduk olmadı. Cevap yazabilirseniz sevinirim.

  Cevapla
 2. Ozan AKI Yazar

  Merhaba.
  OzzyTimeTables 1.05 versiyonunda otomatik yerleştirme seçenekleri henüz geliştirme aşamasında olduğundan şimdilik pasif durumdadırlar. Pasif durumda olmaları sizin verilerinizle ilgili değildir. Sonraki sürümlerde seçenekler aktif hale getirilecektir. Uygulamayı şimdilik sadece elle yerleştirme amaçlı kullanabilirsiniz.

  Cevapla
 3. CANSU PALAZOĞLU

  merhaba, ne elle ne de otomatik olarak yerleştirme yapamıyorum. ders programı örnekte olduğu gibi mavi değil gri renkli görünüyor ve yerleştirme yapılamıyor. nerde hata yapıyor olabilirim. şimdiden teşekkürler…

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir