Görüş ve Önerileriniz

Buraya yazacağınız görüş ve önerileriniz ile bunlara verilecek cevaplar herkese açık ve görünebilir olacaktır. Bu nedenle telefon, e-posta gibi kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Ancak kişisel bilgilerinizi yazmanızı gerektiren bir sorunuz olursa, info@ozzytimetables.com e-posta adresine yazabilirsiniz. Görüş ve öneri yazabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Skip Navigation Links   1    

Messageenistasci -  30-Eyl-2022 20:43
Ozan Bey Merhabalar, elinize sağlık çok güzel bir uygulama. Yazılımınızdaki "Cumartesi" günleri hem tablolarda hem de raporlarda yanlış yazılmış gözünüzden kaçmış olmalı. Ayrıca raporlama sayfasında kendi sınavının ve gözetmenliğinin olduğu toplam sayıyı veren bir rapor göremedim, sınav+gözetmenlik sayısı şeklinde olabilir. Sınav görevlendirmelerinde bölümdeki kendi sınavı ve gözetmenlik toplamlarına göre eşitleme yapmaya çalışıyoruz bu sebeple mümkün mü sormak istedim. Çok teşekkür ederim, kolaylıklar dilerim.
MessageOzan -  30-Eyl-2022 21:27
Merhaba Enis Bey. Bugüne kadar biz ve aynı zamanda bu güne kadar ortaya çıkmadığına göre uygulamayı kullananlar "Cumartesi" gününü programlarına pek dahil etmediği için bu hata şimdiye kadar hiç ortaya çıkamamış. Bir sonraki sürümde düzeltilmiş olacaktır. Bu konuda geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Gözetmenlik yükleri için ön izleme araç çubuğunda terazi simgesine tıkladığınızda, tüm hocaların gözetmenlik sayılarını farklı metriklerle gösteren bir tablo açılacaktır. Ayrıca aynı gözetmenlik yükü tablosu raporlarda da bulunmaktadır. Gözetmenlik yükü tablolarında tüm hocalar bulunduğundan, gerekiyorsa bu tabloyu hocalara ayrıca tebliğ edebilirsiniz. Sanırım bu tabloda ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bulabileceksiniz. (Hocaların kendi sınavları gözetmenlik yükünden sayılmamaktadır) Yine de eksik gördüğünüz ya da önerebileceğiniz konular varsa bunları da duymak isteriz. İyi çalışmalar ve kolaylıklar dilerim.

Messageilker013 -  14-Eyl-2022 14:17
Ozan bey program için teşekkürler. 1-Dersleri veren bölüm hoca listesi (Güz dönemi işletme derslerini veren öğretim üyesi listesi) 2- Ortak ders Listesi Toplu (Ders Programı girmeden önce) Misal bir bölümün müfredatına hocalarımızı ekledikten sonra ; Güz dönemi işletme bölümü derslerini veren hoca listesini alabilir miyiz (Kredi ve AKTS de yazabilir, Haftalık ders programına girmeden). Sanırım haftalık ders programına girince bu liste oluşuyor. Ders dağıtım ve planlama aşamasında Yönetim Kurullarına da eklemek için Müfredatlar ve derse girecek hoca isimlerinin olması çok işe yarar. Ayrıca İktisat bölümü - Genel Hukuk ile İşletme bölümü - Hukuka Giriş ortak ders olduklarını düşünelim. Tüm fakülte de bu şekilde ortak okutulan dersler için bir liste çıktısı alınabilir. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.
MessageOzan -  14-Eyl-2022 14:51
Merhaba İlker Bey. Öncelikle geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Ortak Dersler penceresinde gruplandırma yaparken, sağ taraftaki pencerede boşluğa bıraktığınız her ders yeni bir grup oluşturur. Bir dersi mevcut gruba eklemek için, o dersi sürükleyip sağ penceredeki diğer dersin tam olarak ÜZERİNE bırakmanız gerekmektedir. Böylece, derslerin aynı grup altında gruplandığını gözlemlemeniz gerekir. Sanırım siz yanlışlıkla her bir dersi ayrı ayrı tek başına gruplar şeklinde tanımlamış olabilirsiniz. Diğer konu olarak, raporlarda her bir hocanın ders yüklerini ister tek tek ister topluca alabiliyorsunuz. Belki bu seçenek şimdilik işinize yarayabilir. Ancak bölüm/program bazında alabileceğiniz bir liste belirttiğiniz üzere henüz yok. Eğer bahsettiğiniz raporların birer örneklerini -boş form olabilir ya da gerçek isimleri maskeleyebilirsiniz- (hangi verilerin hangi formatta olduğuna bakmak için) info@ozzytimetables.com adresine e-posta ile gönderebilirseniz, diğer geri bildirimlerle birlikte değerlendirilerek sonraki sürümlerde bu tür raporlar eklenebilir. İyi çalışmalar ve kolaylıklar dilerim.
MessageOzan -  14-Eyl-2022 16:41
Tekrar Merhaba. Uygulamanın birincil amacı haftalık ders programı ya da sınav takvimi hazırlamak olduğundan, rapor çıktıları sadece tablolara atanmış veriler üzerinden oluşturulmaktadır. Çünkü, hocası atanıp sonradan program tablosuna atanmamış dersler de olabiliyor. Ancak tüm veriler girilmişken ve hoca atamaları yapılmışken neden öyle bir çıktı alınmasın, bahsettiğiniz rapor türleri, sonraki sürümlerde ek rapor biçimi olarak eklenmek amacıyla değerlendirilecektir. Geri bildirimleriniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Messagemusikimuallim -  16-Ağu-2022 10:31
Merhaba, öncellikle ellerinize sağlık harika bir program. Bir konuda yardıma ihtiyaç duyuyorum, şayet programda olup olmadığını henüz bulamadım. Herhangi bir sınıfta zorunlu derslerden birine iki ayrı öğretim elemanı ataması yapmam gerekiyor. Ancak sistem buna müsaade etmiyor? (Müzik bölümlerinde Bireysel Çalgı ya da Piyano gibi derslere aynı adı taşıyan derslere birden fazla öğretim elemanı girebilmektedir. Örneğin "Piyano I" olarak açılmş bir derse 2 ya da 3 farklı öğretim elemanı girmektedir). Konuyla ilgili ilk güncellemede bu hususu da dikakte alabilir misiniz?
MessageOzan -  16-Ağu-2022 14:31
Merhaba. Öncelikle güzel yorumlarımız için teşekkür ederiz. Uygulamada her derse sadece bir öğretim elemanı atanabilmektedir. Ancak bire bir aynı kod ve isme sahip birden fazla ders tanımlayabilirsiniz. Ayrıca aynı gün ve saate birden fazla ders ekleyebilirsiniz. Bu iki özellik çözüm olabilir. Bahsettiğiniz bir derse birden fazla öğretim elemanı atayabilme özelliği sonraki sürümler için değerlendirilecektir. Bu çoklu atama uygulamasının detaylarını öğrenmek için tercih ettiğiniz iletişim bilgilerinizi info@ozzytimetables.com adresine yazabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar ve kolaylıklar dilerim

MessageMustafa -  30-Haz-2022 13:08
Merhaba Ozan Bey, Yapmış olduğunuz bu yazılımı bende yapmayı düşünüyordum, düşüncemin aynısını hemde aynı arayüzü yapmışsınız, çok beğendim, tek kelime ile harika ! Emeğinize sağlık, teşekkürler. Size birkaç önerim olacak. * Sınav programı hazırlamada sınav periyotlarının yanına küçük bir sütun ekleyerek her sınav periyodundaki toplam öğrenci sayısını ilgili satıra ekleyebilirseniz sınav periyotlarındaki yığılmalar görülür. * Sınav programı hazırlamada aynı bölümün örneğin Makine bölümünün dersi alttan alanların aynı anda iki sınava giremeyeceği için 1. ve 2. sınıfların sınavları aynı saate denk gelmelelidir. Çakışma kontrolüne bunu ekleyebilirseniz güzel olur. * Raporlarda tüm sınav programını tarih-saat şeklinde excell e toplu liste aktarılabilir.
MessageOzan -  30-Haz-2022 19:46
Merhaba Mustafa Bey. Öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Önerilerinizi not aldım. Sonraki düzeltme sürümlerinde önerileriniz değerlendirilecektir. İyi çalışmalar ve kolaylıklar dilerim.

Messageilker -  07-Haz-2022 13:13
Ozan bey ayrıca ders programı ara yüzünden sınav programına geçiş yapılmıyor. Dersler, derslikler, hocalar vs.. tekrar tanımlanması gerekiyor. Ya da ben mi bulamadım :(