Görüş ve Önerileriniz

Buraya yazacağınız görüş ve önerileriniz ile bunlara verilecek cevaplar herkese açık ve görünebilir olacaktır. Bu nedenle telefon, e-posta gibi kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Ancak kişisel bilgilerinizi yazmanızı gerektiren bir sorunuz olursa, info@ozzytimetables.com e-posta adresine yazabilirsiniz. Görüş ve öneri yazabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Skip Navigation Links   1   

MessageMustafa -  30-Haz-2022 13:08
Merhaba Ozan Bey, Yapmış olduğunuz bu yazılımı bende yapmayı düşünüyordum, düşüncemin aynısını hemde aynı arayüzü yapmışsınız, çok beğendim, tek kelime ile harika ! Emeğinize sağlık, teşekkürler. Size birkaç önerim olacak. * Sınav programı hazırlamada sınav periyotlarının yanına küçük bir sütun ekleyerek her sınav periyodundaki toplam öğrenci sayısını ilgili satıra ekleyebilirseniz sınav periyotlarındaki yığılmalar görülür. * Sınav programı hazırlamada aynı bölümün örneğin Makine bölümünün dersi alttan alanların aynı anda iki sınava giremeyeceği için 1. ve 2. sınıfların sınavları aynı saate denk gelmelelidir. Çakışma kontrolüne bunu ekleyebilirseniz güzel olur. * Raporlarda tüm sınav programını tarih-saat şeklinde excell e toplu liste aktarılabilir.
MessageOzan -  30-Haz-2022 19:46
Merhaba Mustafa Bey. Öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Önerilerinizi not aldım. Sonraki düzeltme sürümlerinde önerileriniz değerlendirilecektir. İyi çalışmalar ve kolaylıklar dilerim.

Messageilker -  07-Haz-2022 13:13
Ozan bey ayrıca ders programı ara yüzünden sınav programına geçiş yapılmıyor. Dersler, derslikler, hocalar vs.. tekrar tanımlanması gerekiyor. Ya da ben mi bulamadım :(
MessageOzan -  07-Haz-2022 22:11
Merhaba. Sınav takvimleri ve ders programları her biri tamamen ayrı dosyalarda oluşturulur ve yeni bir dosya oluşturularak yapılırlar. Haftalık Ders Programı ve Sınav Takvimleri arasında bir geçiş yoktur, her bir program için yeni bir dosya oluşturup, verilerinizi yeniden girmeden önceki oluşturduğunuz dosyadan çekebilirsiniz. Ya da daha basit bir yöntemle, ilk oluşturduğunuz dosyayı kopyalayıp, adını değiştirip, sonrasında bu dosyayı açarak tarih ve saatleri düzenleyip haftalık ders programı ya da sınav takvimi olarak yeniden yapılandırıp düzenleyebilirsiniz. Merkezi bir veri tabanı olmadığından, tüm güncel verileriniz her zaman en son oluşturduğunuz / düzenlediğiniz dosyada olacaktır. Dolayısıyla yedek almayı unutmayınız, iyi çalışmalar dilerim.

Messageilker -  07-Haz-2022 12:36
Mrb Ozan bey. programda fark ettiğim bir konu birleştirilmiş dersler. Birleştirilmiş derslerde hocanın ders yükü çıktı alınırken 3 dersi birleştirip tek ders olarak anlatıyorsa sadece tek ders saati gözükmesi gerekirken 3 dersin saati de gözüküp toplama ekleniyor. Kolay gelsin. iyi çalışmalar.
MessageOzan -  07-Haz-2022 22:08
Öncelikle geri bildiriminiz için teşekkürler. Birleştirilmiş derslerde ders yüklerini kontrol edeceğim, eğer yazılım hatası varsa bir sonraki sürümde düzeltilmek üzere bu durum not alınacaktır. İyi çalışmalar dilerim.

MessageKullanıcı -  01-Nis-2022 13:15
Merhaba, programa dersleri,sınıfları ve öğretim elemanlarını tanımlamama rağmen raporlar kısmında görünmüyor. Öğretim elemanları üzerinde hiçbir ders yükü vs. görünmüyor. Yardımcı olabilir misiniz ?
MessageOzan -  01-Nis-2022 15:16
Merhaba. Muhtemelen Derslere Öğretim Elemanlarını atamasını yapmamış olabilirsiniz. Dersleri girdiğiniz pencerede, her bir ders satırına sağ tıklayıp her bir derse öğretim elemanı ataması yapmış olmanız gerekiyor.